Dlaczego pozycjonowanie jest takie ważne dla małych i średnich firm?

Wyobrażasz sobie Internet bez Google? I mozolne przeszukiwanie stron w poszukiwaniu informacji, jakie w danej chwili są Ci potrzebne? Albo przeglądanie setek wyników zupełnie niedopasowanych do zapytania? Wyobraź sobie, że chcesz znaleźć warsztat samochodowy w Twojej okolicy. Wpisujesz do wyszukiwarki naprawa samochodów Kraków (bo mieszkasz w Krakowie) a znajdujesz adresy warsztatów z Biłgoraja, Poznania, czy Parzęczewa?

Bez Google ani rusz!

Ten scenariusz był jak najbardziej możliwy jeszcze kilka lat temu, dopóki Google nie zdominowało rynku. Teraz na szczęście już nie. Dlatego warto polubić Google, nawet jeśli nie do końca odpowiada Ci filozofia tej firmy. Google co prawda dostarcza mnóstwo darmowych narzędzi, ale równocześnie równie wnikliwie zbiera o Tobie mnóstwo informacji.

Czy tego chcesz czy nie, ludzie korzystają z Google każdego dnia wpisując do wyszukiwarki miliardy zapytań na każdy temat. Czy wiesz, że 63,3% wszystkich zapytań kierowanych do jakichkolwiek światowych wyszukiwarek trafia do Google? A 87,1% marketerów decydujących się na reklamę w wyszukiwarkach stawia tylko i wyłącznie na Google, zupełnie pomijając konkurencję?

Ludzie pytają Google o wszystko: jaka jest pogoda, ile kosztuje masło, jakie jest kurs franka szwajcarskiego i jak zrobić tort czekoladowy. Mogą także spytać gdzie kupić ubranka dziecięce i gdzie znajduje się najlepszy salon fryzjerski.

Ludzie mogą zapytać Google również o Twoją firmę!

Tak, tak… wcale się nie mylę. Załóżmy że prowadzisz warsztat blacharsko-lakierniczy w Myszkowie. Czy wiesz co się może stać, kiedy ludzie wpiszą takie zapytania, jak chociażby te: naprawa samochodów Myszków, blacharstwo Myszków czy lakiernik Myszków?

Jeśli Twoja strona będzie wypozycjonowana, zostanie wyświetlona i to na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania. Jest naukowo udowodnione, że internauci klikają na adresy stron, które znajdują się na pierwszej stronie wyników wyszukiwań. Mało który internauta decyduje się kontynuować poszukiwania na drugiej, trzeciej czy czwartej stronie wyników wyszukiwań. Jeśli po wpisaniu zapytania nie znajduje zadowalających go wyników, wpisuje nowe zapytanie i szuka dalej.

Internauta, który trafi na Twoją stronę może stać się Twoim Klientem. Wszystko zależy od Ciebie, od tego jak będzie wyglądała Twoja strona, jaką masz ofertę i czy wykorzystałeś wszystkie możliwości, jakie oferuje marketing internetowy. Ale nawet jeśli jego wizyta będzie krótka i opuści Twoją stonę już po kilku chwilach i tak jest to olbrzymi sukces! I możesz to w przyszłości wykorzystać! Jak to zrobić i jak działa tajemnicze Google Analytics dowiesz się już wkrótce!

One thought on “Dlaczego pozycjonowanie jest takie ważne dla małych i średnich firm?”

  1. W dzisiejszych czasach bez pozycjonowania i dobrej reklamy w sieci ani rusz. Jeśli jakaś firma chce zwielokrotnić zyski inwestycja w pozycjonowanie to podstawa. Pomijam już kwestie poboczne jak budowanie wizerunku firmy w necie bo to oczywiste.

Comments are closed.